516 233 714 biuro@bhp-safety.pl

SZKOLENIA WSTĘPNE BHP – POZNAŃ

W zakres usług świadczonych przez naszą firmę wchodzą wstępne szkolenia BHP, które organizujemy w Poznaniu. Zapewnienie pracownikom odpowiedniego przygotowania z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy jest obowiązkiem każdego pracodawcy. Łączy się to z bezpośrednią ochroną zdrowia i życia osób pracujących w danym zakładzie, a także z zapewnieniem im odpowiednich – w pełni bezpiecznych – warunków do wykonywania obowiązków.
Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku i do każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny. Jeśli zależy Państwu na profesjonalnym podejściu oraz terminowej realizacji zlecenia, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Gwarantujemy dokładną analizę problemu z uwzględnieniem specyfiki danej branży i dostosowaniem szkolenia BHP do konkretnych wymagań.

Przebieg wstępnych szkoleń BHP

Aby szkolenie BHP było jak najbardziej efektywne, powinno składać się z przeszkolenia dotyczącego ogólnych zasad bezpieczeństwa, a także bardziej ukierunkowanych kwestii. Doskonale wiemy, na co powinniśmy zwracać uwagę, tworząc kursy bhp dla naszych Klientów. Dlatego oferowane przez nas wstępne szkolenie BHP każdorazowo składa się z dwóch etapów:
• instruktażu ogólnego – przeprowadzanego dla każdego nowo zatrudnionego pracownika przed dopuszczeniem do pracy,
• instruktażu stanowiskowego.
Instruktaż stanowiskowy przeprowadzany jest dla każdego nowo zatrudnionego pracownika na dane stanowisko lub dla pracownika, który przenoszony jest do pełnienia nowej funkcji w pracy. Co więcej, taki typ instruktażu musi być dodatkowo przeprowadzony dla osób już pracujących w kilku przypadkach. Przede wszystkim obliguje do niego wprowadzenie zmian warunków techniczno-organizacyjnych na danym stanowisku. W szczególności, jeśli są to zmiany procesu technologicznego lub zmiany organizacji stanowisk pracy.
Przeprowadzenie dodatkowego przeszkolenia BHP jest także istotne w sytuacji wprowadzenia do stosowania substancji o działaniu szkodliwym albo niebezpiecznym dla zdrowia, a także nowych lub zmienionych narzędzi, maszyn oraz innych urządzeń.
Zapewniamy sumienność realizowanych zleceń, a także obsługę wszystkich branż. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji i zapraszamy do kontaktu. Nasi pracownicy udzielą wszelkich, niezbędnych informacji oraz przedstawią szczegółowe warunki współpracy.

Każdy Pracodawca zobowiązany jest do zapewnienia swoim pracownikom przeszkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy przed dopuszczeniem ich do wykonywania swoich obowiązków.

Podstawa prawna:

Zgodnie z art. 237 ust 3. § 2 Kodeksu Pracy

guilherme cunha 4zwozQxDbD4 unsplash - Szkolenia wstępne BHP