516 233 714 biuro@bhp-safety.pl

Pożar w budynku firmowym to sytuacja, która może mieć poważne konsekwencje dla przedsiębiorstwa. Dlatego ważne jest, aby wszyscy pracownicy wiedzieli, jak postępować w przypadku takiego zdarzenia. Poniżej przeczytasz, w jaki sposób należy przestrzegać odpowiednich procedur, aby uratować życie ludzkie oraz zmniejszyć straty materialne.

Co robić, kiedy w biurze wybuchnie pożar?

W przypadku wybuchu pożaru w firmie, należy postępować w następujący sposób:

  • powiadomić służby ratunkowe (dzwoniąc pod numer alarmowy 112),
  • sprawdzić, czy ewakuacja jest możliwa, jeśli tak – niezwłocznie opuścić budynek,
  • w razie konieczności, użyć dostępnych gaśnic lub innych środków gaśniczych,
  • przestrzegać wyznaczonych dróg ewakuacyjnych i nie używać windy,
  • jeśli drzwi są zamknięte, sprawdzić, czy nie są gorące przed próbą ich otwarcia,
  • w przypadku braku możliwości ucieczki, pozostać w pomieszczeniu z zamkniętymi drzwiami, a okno otworzyć i sygnalizować służby ratunkowe,
  • zachować spokój i nie panikować.

Na czym pomaga obsługa PPOŻ firmy zewnętrznej?

Świadcząc usługi PPOŻ w Poznaniu, zachęcamy do skorzystania z pomocy profesjonalnej firmy zajmującej się bezpieczeństwem budynków w tym obszarze. Przede wszystkim, obsługa PPOŻ zapewnia specjalistyczne, profesjonalne podejście do kwestii związanych z ochroną przeciwpożarową, co przekłada się na wysoką jakość usług i bezpieczeństwo w danym obiekcie lub firmie. Dodatkowo, firmy te oferują dostęp do nowoczesnego sprzętu przeciwpożarowego, co zapewnia szybką i skuteczną reakcję w przypadku pożaru lub innego zagrożenia. Innymi korzyściami są m.in. oszczędność czasu i kosztów związanych z przeprowadzaniem działań związanych z ochroną przeciwpożarową, a także możliwość korzystania z wiedzy i doświadczenia specjalistów.